Lietuvos mokslų akademijos Leidybos skyrius

Leidybos skyrius yra struktūrinis Lietuvos mokslų akademijos padalinys. Skyrius rengia ir leidžia monografijas, akademines knygas bei 10 periodinių mokslo žurnalų. Žurnalai išeina keturis kartus per metus spausdintine ir elektronine forma. Juose publikuojami originalūs moksliniai straipsniai svarbiausiais medicinos, biologijos, chemijos, fizikos, ekologijos, energetikos, filosofijos ir sociologijos, geografijos ir geologijos, lituanistikos, istorijos, menotyros, žemės ūkio mokslų ir kt. klausimais. Visi žurnalų straipsniai recenzuojami, straipsnių mokslinį lygį palaiko redakcinės kolegijos, sudarytos iš aukščiausios kvalifikacijos profesorių, habil. daktarų, akademikų.

Dauguma LMA mokslo žurnalų indeksuojami ir referuojami Clarivate WoS, PubMed, SCOPUS, beveik visi žurnalai – EBSCO, Index Copernicus ir kitose labiau specializuotose duomenų bazėse.

LMA yra tarptautinės organizacijos Crossref (www.crossref.org) narys.

Vadovė: Zina Turčinskienė

Gedimino pr. 3 (308 kab.), 01103 Vilnius, Lietuva
El. paštas leidyba@lma.lt
Tel. +370 699 36 778

Žurnalai

  • Biologija

    Žurnale Biologija spausdinami moksliniai straipsniai bendrosios, molekulinės ir ląstelinės biologijos, biochemijos, biofizikos, biotechnologijos, ekosistemų apsaugos, genetikos, mikrobiologijos, imunologijos, parazitologijos, fiziologijos ir kitomis temomis.

  • Chemija

    Chemija publikuoja originalius mokslo tiriamuosius straipsnius ir apžvalgas (recenzijas) iš visų šiuolaikinės chemijos šakų, įskaitant fizikinę, neorganinę, analizinę, organinę, polimerų chemiją, elektrochemiją ir tarpdalykinę chemiją. Nuo 2007 m. žurnalas indeksuojamas Clarivate Web of Science duomenų bazėje. 2023 m. cituojamumo rodiklis – 0,5, penkerių metų – 0,6.

  • Energetika

    Žurnale spausdinami originalūs moksliniai, apžvalginiai ir probleminiai straipsniai energetikos ekonomikos, energetikos sistemų modeliavimo, jų valdymo ir optimizavimo, tikslinių sistemų, aplinkos poveikio energetikos objektams, atominės energetikos ir jos saugumo, radioaktyvių atliekų šalinimo, atsinaujinančių energijos šaltinių, energetikos metrologijos, šiluminės fizikos, aerohidrodinamikos, plazmos technologijų, hidrologijos ir hidroenergetikos temomis. Žurnale pateikiama informacija apie apgintas disertacijas, konferencijas ir t. t.

  • Geologija. Geografija

    Žurnale Geologija. Geografija spausdinami moksliniai straipsniai petrologijos, mineralogijos, geochemijos, mineralinių išteklių, tektonikos, stratigrafijos, sedimentologijos, hidrogeologijos, geofizikos, inžinerinės geologijos, patentologijos, gamtinės geografijos, kraštovaizdžio geografijos, visuomeninės geografijos, kraštotvarkos, kartografijos, geografijos informacijos mokslų, aplinkotyros ir geografijos edukacijos temomis. Moksliniai straipsniai publikuojami lietuvių ir anglų kalbomis.


    Nuo 2021 m. nutraukiama mokslo žurnalo „Geologija. Geografija“ leidyba.

  • Filosofija. Sociologija

    Žurnale Filosofija. Sociologija publikuojami originalūs moksliniai straipsniai filosofijos ir sociologijos klausimais. Filosofijos moksliniai straipsniai apima, bet neapsiriboja, šias temas: filosofijos istoriją, epistemologiją, fenomenologiją, kultūros studiją ir kt. Sociologijos moksliniuose straipsniuose nagrinėjamos įvairios sociologijos ir demografijos temos, dažniausiai remiamasi lyginamaisiais empiriniais duomenimis. Tarpdisciplininiai ir daugiadalykiniai tyrimai yra ypač skatinami. Rankraščiai priimami anglų ir lietuvių kalbomis. 2008 metais žurnalas įtrauktas į Clarivate Web of Science duomenų bazę. 2023 m. cituojamumo rodiklis – 0,3, penkerių metų – 0,3.

  • Lithuanian Journal of Physics

    Žurnalas Lithuanian Journal of Physics išeina keturis kartus per metus. Pagrindinis jo tikslas – atspindėti pačius naujausius pasiekimus įvairiose teorinės, eksperimentinės ir taikomosios fizikos srityse, tokiose kaip:
    • matematinė ir skaičiavimų fizika,
    • subatominė fizika,
    • atomai ir molekulės,
    • cheminė fizika,
    • elektrodinamika ir bangos,
    • netiesinė ir koherentinė optika,
    • spektroskopija.


    2023 m. cituojamumo rodiklis – 0,3, penkerių metų – 0,4.

  • Lituanistica

    Žurnale lietuvių ir anglų kalbomis skelbiami originalūs istorijos, archeologijos, kalbos, literatūros ir etnologijos moksliniai straipsniai, šaltinių publikacijos, leidinių recenzijos, anotacijos.


    Referuojamas: SCOPUS, Central & Eastern European Academic Source (EBSCO), CSA Linguistics and Language Behavior Abstracts, IBSS Historical Abstracts (EBSCO), LABS: Linguistic Abstracts Online, Linguistic Bibliography, MLA International Bibliography.

  • Menotyra

    Žurnale skelbiami originalūs moksliniai straipsniai ir šaltinių publikacijos iš šių mokslo sričių: dailėtyros, muzikologijos, teatrologijos, taip pat publikuojamos mokslinių leidinių recenzijos, mokslinių konferencijų, parodų recenzijos ir anotacijos. Straipsniai skelbiami lietuvių, anglų ir lenkų kalbomis, retais atvejais – kitomis kalbomis.


    „Menotyra“ laikosi griežtos kovos su plagiatu politikos, kuri taikoma ir plagiatui, ir savęs plagiatui. Pateikdamas darbą spausdinti Menotyroje, autorius (-iai) patvirtina, kad: 1) žino, kad plagijavimas ir savęs plagiatas yra neteisėti ir supranta, kad plagiatas yra kito asmens pateiktų idėjų panaudojimas arba publikuotame darbe, apsimetus, kad plagiatas. jie yra savi; 2) pareiškia, kad kiekvienas indėlis į jų straipsnį buvo pripažintas ir kitų publikuotų autorių informacijos šaltiniai ar neskelbti kūriniai buvo tinkamai cituojami; 3) jie patvirtina, kad yra visiškai atsakingi už straipsnio tekstą kartu su visomis nuorodomis. „Menotyra“ pateiktų rankraščių originalumas gali būti patikrintas naudojant kovos su plagiatu programinę įrangą. Žurnalą leidžia Lietuvos mokslų akademija, kuri yra Crossref narė ir naudoja CrossCheck leidybos palaikymo ir plagiato aptikimo sistemas.

  • Žemės ūkio mokslai

    Lietuvos mokslų akademijos moksliniame periodiniame leidinyje „Žemės ūkio mokslai“ publikuojami originalūs, kitur neskelbti moksliniai straipsniai lietuvių arba anglų kalbomis.

    Mokslo sritys ir kryptys:

    • žemės ūkio mokslai – agronomija (01A), miškotyra (04A),  zootechnika (03A), veterinarinė medicina (02A);
    • technologijos mokslai – mechanikos inžinerija (09T), aplinkos inžinerija (04T);  
    • socialiniai mokslai – vadyba (03S), ekonomika (04S), sociologija (05S) (žemės ūkio ekonomika, kaimo plėtra ir pan.).


    Nuo 2024 m. nutraukiama mokslo žurnalo „Žemės ūkio mokslai“ leidyba.